Grzywacz typowy domator

Wielu z nas często ocenia coś po wyglądzie zewnętrznym. Patrząc na chińskie grzywacze również oceniamy po pozorach. A w rzeczywistości są to piękne, czarujące, radosne pieski, które szybko zdobywają przychylność ludzi, którzy się z nimi choć raz zetkną. Chińskie grzywacze to najpopularniejsza rasa psów nieowłosionych, ale wciąż rzadko spotykana u nas w Polsce.

Temperament psów urzeka takim i cechami, jak: zwinność, żwawość. Są to psy bardzo sympatyczne, rozrywkowe. Wspaniali towarzysze dziecięcych zabaw. Jakkolwiek trzeba swoje pociechy nauczyć postępowania z ta rasą. Pozbawione sierści zwierzaki łatwo mogą się podczas nieostrożnej zabawy skaleczyć. Chińskie grzywacze bardzo szybko przywiązują się do do ludzi. Dlatego socjalizuje się je od szczenięcia.

Wtedy to przyzwyczajają się do intensywnych odgłosów i aktywności na zewnątrz. Do innych psów grzywacze chińskie podchodzą z większym dystansem. Ponadto psy te lubią wspinać się i kopać doły. Są one dość inteligentne i skore do uczenia się różnych sztuczek podczas tresury. Chińskie grzywacze są typowymi domatorami, uwielbiają towarzystwo i nie wymagają nadmiernego ruchu.